XML, XSL ve Ajax ile Hızlı Uygulama GeliştirmeMoreMotion Kullanıcı Forumu

[Application Studio] Login mysql bağlantı hatası
Oluşturan
ilker [İlker TAŞCI]2014.01.20 17:02:13

Herkese merhaba;

Ben bu programda biraz yeniyim.

RelDBConnection ve Security elemanlarını Genel Tanımlara yerleştirdim, yapılandırdım. MySQL için gerekli sürücüleri C:\Program Files (x86)\Mor\MoreMotion Application Studio 4.3 TR\lib\cpn\mor\RelDB\drivers içine yardım dosyalarında belirttiği gibi kopyaladım. Ancak Login elemanını sayfaya yerleştirdiğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.

Sayfa             : index
Verikaynağı Adı   : mor_security_userinfo_main
Verikaynağı Odağı : Session
ADOM Adı          : mor_security_userinfo_main
Sınıf Adı         : org.moremotion.mmcomp.security.UserInfo

"mor_security_userinfo_main" Veri servisini harekete geçirirken bir hata oluştu.

Caused by:
java.lang.ClassNotFoundException: org.gjt.mm.mysql.Driver
at org.apache.catalina.loader.WebappClassLoader.loadClass(WebappClassLoader.java:1340)
at org.apache.catalina.loader.WebappClassLoader.loadClass(WebappClassLoader.java:1189)
at java.lang.ClassLoader.loadClassInternal(ClassLoader.java:302)
at java.lang.Class.forName0(Native Method)
at java.lang.Class.forName(Class.java:141)
at org.moremotion.util.JdbcConnection.getConnection(JdbcConnection.java:200)
at org.moremotion.mmcomp.security.RelDBSecurityBroker.prepare(RelDBSecurityBroker.java:780)
at org.moremotion.mmcomp.security.RelDBSecurityBroker.init(RelDBSecurityBroker.java:687)
at org.moremotion.security.SecurityManager.getSecurityContext(SecurityManager.java:74)
at org.moremotion.security.SecurityManager.getSecurityContext(SecurityManager.java:131)
at org.moremotion.mmcomp.security.Utils.getSecurityContext(Utils.java:138)
at org.moremotion.mmcomp.security.UserInfo.doService(UserInfo.java:58)
at org.moremotion.datasrc.DataSourceManager.runDataService(DataSourceManager.java:86)
at org.moremotion.datasrc.ADOMBuilder.buildADOM(ADOMBuilder.java:260)
at org.moremotion.datasrc.ADOMBuilder.build(ADOMBuilder.java:210)
at org.moremotion.page.PageGenerator.generate(PageGenerator.java:412)
at org.moremotion.servlet.MoreMotionRequest.generatePage(MoreMotionRequest.java:533)
at org.moremotion.servlet.ServiceInvokerServlet.processRequest(ServiceInvokerServlet.java:77)
at org.moremotion.servlet.ServiceInvokerServlet._processRequest(ServiceInvokerServlet.java:105)
at org.moremotion.servlet.ServiceInvokerServlet.doGet(ServiceInvokerServlet.java:123)

LÜTFEN YARDIM EDİN.

CevaplayanlarTarih
erkan [Erkan Cengiz]2014.01.20 18:11:54

java.lang.ClassNotFoundException: org.gjt.mm.mysql.Driver

Demek MySQL sürücüsü yok demektir. İlgili jar dosyasının RelDB\drivers altına yerleştirin ve projeyi bir daha derleyin.

ilker [İlker TAŞCI]2014.01.20 19:54:20

Erkan Bey;

İlgili jar dosyalarını mail olarak gönderme imkanınız var mı? Ben yardım dosyalarında yönlendiren linkten indirdim fakat olmadı.

ilker [İlker TAŞCI]2014.01.20 19:59:45

Şimdide şöyle bir hata oluştu

HTTP Status 500 -

type Exception report

description The server encountered an internal error () that prevented it from fulfilling this request.

exception

javax.servlet.ServletException: Servlet execution threw an exception
	org.moremotion.servlet.JspFilter.doFilter(JspFilter.java:59)

root cause

java.lang.NoClassDefFoundError: org/aspectj/lang/Signature
	java.lang.Class.forName0(Native Method)
	java.lang.Class.forName(Class.java:141)
	org.moremotion.util.JdbcConnection.getConnection(JdbcConnection.java:200)
	org.moremotion.mmcomp.security.RelDBSecurityBroker.prepare(RelDBSecurityBroker.java:780)
	org.moremotion.mmcomp.security.RelDBSecurityBroker.init(RelDBSecurityBroker.java:687)
	org.moremotion.security.SecurityManager.getSecurityContext(SecurityManager.java:74)
	org.moremotion.security.SecurityManager.getSecurityContext(SecurityManager.java:131)
	org.moremotion.mmcomp.security.Utils.getSecurityContext(Utils.java:138)
	org.moremotion.mmcomp.security.UserInfo.doService(UserInfo.java:58)
	org.moremotion.datasrc.DataSourceManager.runDataService(DataSourceManager.java:86)
	org.moremotion.datasrc.ADOMBuilder.buildADOM(ADOMBuilder.java:260)
	org.moremotion.datasrc.ADOMBuilder.build(ADOMBuilder.java:210)
	org.moremotion.page.PageGenerator.generate(PageGenerator.java:412)
	org.moremotion.servlet.MoreMotionRequest.generatePage(MoreMotionRequest.java:533)
	org.moremotion.servlet.ServiceInvokerServlet.processRequest(ServiceInvokerServlet.java:77)
	org.moremotion.servlet.ServiceInvokerServlet._processRequest(ServiceInvokerServlet.java:105)
	org.moremotion.servlet.ServiceInvokerServlet.doGet(ServiceInvokerServlet.java:123)
	javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:697)
	javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:802)
	org.moremotion.servlet.JspFilter.doFilter(JspFilter.java:59)

note The full stack trace of the root cause is available in the Apache Tomcat/5.0.28 logs.

Apache Tomcat/5.0.28